• Bağdat Caddesi Bağdat Palas Apt. No :302 /1. D: 15 Caddebostan / Kadıköy
  • +90 555 554 54 00

Yaşanmışlıklar bizde kalsın yüzümüzden okunmasın...

Scarlet Cilt Yenileme

Genetik olarak ne kadar şanslı olsak da zamanla cildimiz eski elastikiyetini, nemini kaybeder ve ciltte kırışıklıklar, sarkmalar, lekeler gözlenir.

Elbette yüzümüzdeki her çizgi yaşanmışlıklarımıza dair bir hikaye anlatır. Bazen bu hikayeleri gururla taşırız bazen de yeni hikayeler yazmak isteriz…

Cildimizin elastik, pürüzsüz ve canlı görünmesini sağlayan cilt yüzeyinin altında bir ağ tabakası vardır (bu tabakada kolajen, elastin ve hiyalüronik asit bulunur).

Yaşlanma ile cilt altındaki ağ tabaka işlevini kaybeder, kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Yaşlanmanın bu etkilerini geri alabilmek için cilt altındaki bu yapıların yenilenmesi gerekir.

Scarlet; mikro iğneler aracılığı ile radyofrekans denilen ısı enerjisini cilt altına vererek, cildin kendisini yenilemesini sağlayan özel tasarımlı bir cihazdır.

Scarlet Nasıl Etki eder?

Radyofrekans tıpta uzun yıllardır farklı alanlarda güvenle kullanılan bir ısı enerjisidir. Scarlet cihazının üzerinde 25 tane mikro iğne bulunur, radyofrenkans enerjisi bu mikro iğneler aracılığı ile cilt altına verilir.

Fraksiyonel mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyarıp kolajeni harekete geçirerek doğal iyileşme sürecini başlatır. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre gelişim faktörleri harekete geçer. Bu da ciltteki ton farklılıkları, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini mümkün kılar.

Scarlet uygulamasının en önemli özelliği tek bir seansta bile ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesidir.

HYDRAPEELİNG : Peeling işlemi normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak yapılır. Leke, akne izi ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan, elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.

Scarlet Kimlere Uygulanır?

Cilt kırışıklıkları, leke, ton farklılıkları sorunları yaşayan kişiler, mat ve cansız görünümde cilde sahip olanlar Scarlet için uygun birer adaydır.

Scarlet Nasıl Uygulanır?

Hastanın işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi için Scarlet uygulaması öncesinde anestezik krem kullanılır. 20-30 dakika süren bu ön hazırlıktan sonra esas işleme geçilir.

1 seansta tüm yüze yapılan Scarlet uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Kaş kenarında açılma, yanak bölgesinin yukarı doğru kalkması ve boyun çizgilerinde açılma etkisi anında gözlenmektedir

Scarlet uygulamasından sonra hafif kızarıklık gözlenmesi doğaldır. Ancak hastanın günlük hayatına dönmesini kısıtlayan hiçbir durum ile karşılaşılmaz.

Scarlet etki göstermeye ne zaman başlar, etkisi ne kadar sürer?
RUTİN CİLT BAKIMLARINDAN FARKI NEDİR?
Scarlet uygulamasından hemen sonra etkiler gözlenmeye başlar. 6 ay boyunca her geçen gün cildinizdeki olumlu değişim artan ivme ile devam eder.
• 2-2,5 yıl etkisini devam ettirir. Sonrasında senede bir defa yapılan uygulama ile etki süresinin devamlılığı sağlanır.
•Scarlet uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de; cildin hiçbir zaman Scarlet uygulaması yapılmadan önceki sorunlu haline dönmemesidir.
Scarlet Kaç Seans Uygulanmalıdır?

• Seans sayısı kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Çünkü herkesin cilt yapısı ve cilt sorunu farklıdır. Ancak genellikle 1’er ay ara ile yapılan 3 seans en etkili sonuçlar için yeterli olabilmektedir.

Scarlet Uygulamasının Altın Kuralları

Dr. Özgür Esen Çetiner’in kliniğinde yapılan Scarlet uygulamasında;

• Hastaların uygulama sırasında rahatsızlık çekmemesi için, işlem öncesinde mutlaka antestezik krem kullanır.

• Her seansta minimum 1000-1500 atış yapılır. Bu sayede yüzün tüm bölgelerinde maksimum etki sağlanır.

• Scarlet uygulaması mutlaka PRP ve anti-aging maske uygulaması ile birlikte yapılır. PRP (platelet rich plasma) doku iyileştirme ve yenilemesinde etkinliği kanıtlanmış tedavilerden biridir. Scarlet ile birlikte uygulanan PRP ile etkinlik iki katına çıkar. Son olarak uygulanan anti-aging maske ile cilt sakinleştirilir ve uygulama sırasında oluşan ufak kızarıklıklar tamamen kaybolur.